Gašićev osećaj za modu jači od zakona Republike Srbije!
Nakon što je izmenama sistematizacije privatizovao policiju kroz starešine koje lako kleknu, ministar Gašić je sada i obukao policiju po svom istančanom ukusu.
Pripadnici Uprave granične policije na Aerodromu „Nikola Tesla“ od danas rade u nepostojećim uniformama, koje nigde nisu propisane, ali su na sajtu MUP nazvane, „nove uniforme“.
Iako ove uniforme nisu propisane važećom Uredbom o uniformami, oznakama i opremi policijskih službenika ministar Gašić je naredio da pripadnici Uprave granične policije nose i rade od danas 5.6.2023. u nepostojećim uniformama.
MUP je na svom sajtu objavilo saopštenje za javnost sa fotografijama policijskih službenika obučenih u predmetne neformacijske uniforme.
Vrhunac demonstracije moći ministar Gašić jasno i nedvosmisleno pokazuje i daje svima do znanja da je njegov hir jači od zakona Republike Srbije, njegova želja da presvuče policajce u parapolicijske uniforme je bitnija od preporuka struke i stavova zaposlenih koji zaista nose i rade u toj istoj uniformi, a koji su se većinom saglasili da ne treba da se menjaju sadašnje uniforme, niti postoji ekonomska isplativnost i realna potreba.
Postavićemo Vam gospodine ministre konkretno pitanje za kraj:
Da li se osećate da ste iznad zakona jer je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao da Vas „ne da“, pa ste se nadahnuli i dobili iznanada kreatorsku inspiraciju za modu?